Close

Kancelaria

Wykorzystujemy wiedzę i doświadczenie, aby zaproponować skuteczne i praktyczne rozwiązania.

Łączymy doskonałe przygotowanie merytoryczne z bogatą praktyką i doświadczeniem zawodowym. 

Lata doświadczeń oraz różnorodnej praktyki zawodowej w renomowanych instytucjach i spółkach, dają gwarancję rzetelności i najwyższych standardów zawodowych.

Naszym priorytetem jest rzetelność, wiarygodność i profesjonalizm. Nie boimy się wysiłku i wyzwań.

Dbamy o interesy naszych klientów proponując najlepsze rozwiązania i drogi prawne.

Adrian Matula

Abogado (adwokat hiszpański), członek Rady Adwokackiej w Barcelonie.

Prawnik zagraniczny (posiadający uprawnienia odpowiadające uprawnieniom radcy prawnego), członek Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego w Warszawie, Uniwersytetu Francisco de Vitoria w Madrycie oraz Studium Farmakoekonomiki, Marketingu i Prawa Farmaceutycznego w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Ukończył liczne kursy dokształcające w Polsce i Hiszpanii, m.in. z zakresu negocjacji, windykacji oraz finansów.

Specjalizuje się w prawie cywilnym, gospodarczym i prawie spółek handlowych, ale praktykował również w innych specjalistycznych dziedzinach prawa.

Posiada wszechstronne doświadczenie w obsłudze prawnej instytucji finansowych i spółek, m.in. w zakresie obsługi prawnej organów spółek oraz restrukturyzacji i windykacji należności.

Świadczył usługi prawne m.in. na rzecz banków, firm ubezpieczeniowych, motoryzacyjnych, budowalnych i telekomunikacyjnych.

Pracował w międzynarodowych korporacjach oraz polskich i hiszpańskich spółkach, m.in. Orange i Telekomunikacja Polska (Główny Specjalista ds. Obsługi Prawnej i Regulacyjnej), Intrum Justitia (Specjalista ds. Obsługi Prawnej), Bumar (Specjalista ds. Obsługi Władz Spółki), a także w warszawskich kancelariach prawnych.

Reprezentuje klientów w Polsce i Hiszpanii.

Wybrane publikacje: Ochrona uczestnika badania klinicznego, Stowarzyszenie na Rzecz Dobrej Praktyki Klinicznej w Polsce.

Zaangażowanie

Uczestniczymy w spotkaniach, targach, konferencjach naukowych, biznesowych i handlowych oraz współpracujemy ze stowarzyszeniami i izbami handlowymi w Polsce i za granicą.

Uroczystość z okazji Konstytucji 3 Maja organizowana przez Konsula RP w Barcelonie.

Sage Sessions, Teatr Narodowy Katalonii, Barcelona.

Konferencja naukowa „Rozwój przedsiębiorczości w polsko-hiszpańskich relacjach gospodarczych”, Uniwersytet Warszawski.

2016-2017: współpracowaliśmy (jako firma członkowska) z Polsko-Hiszpańską Izbą Gospodarczą w Warszawie.

2016: Walne Zgromadzenie i spotkania Polsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej w Warszawie.

Międzynarodowa konferencja „Polsko-hiszpańska współpraca gospodarcza – uwarunkowania prawne” na Uniwersytecie Warszawskim.