Close

Kancelaria

Wspieramy i doradzamy klientom oraz reprezentujemy i chronimy ich interesy oferując profesjonalne usługi, doradztwo i wsparcie prawne.

Lata doświadczeń oraz różnorodnej praktyki zawodowej na rzecz renomowanych instytucji i spółek, dają gwarancję rzetelności i najwyższych standardów zawodowych, a doświadczenie i perspektywa międzynarodowa pozwalają nam szerzej rozpatrywać problemy i proponować nowe, nieszablonowe rozwiązania i kierunki działań.

Liczą się dla nas rezultaty, dlatego działamy sprawnie, szybko i skutecznie angażując się w prowadzone sprawy, a wszechstronną wiedzę, kompetencje i doświadczenie przekładamy na skuteczne strategie i korzystne rozwiązania.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji i zapraszamy do kontaktu!

Założyciele

Adrian Matula

Managing partner, radca prawny i adwokat hiszpański, członek Rady Adwokackiej w Barcelonie i Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu. 

Posiada wszechstronne doświadczenie w obsłudze prawnej instytucji finansowych i spółek, m.in. w zakresie obsługi prawnej organów spółek oraz doradztwie korporacyjnym i regulacyjnym.

Specjalizuje się w prawie cywilnym, gospodarczym i prawie spółek handlowych, ale praktykował również w innych specjalistycznych dziedzinach prawa.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego w Warszawie, Uniwersytetu Francisco de Vitoria w Madrycie oraz Studium Farmakoekonomiki, Marketingu i Prawa Farmaceutycznego w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Ukończył także liczne kursy dokształcające w Polsce i Hiszpanii, m.in. z zakresu negocjacji, windykacji oraz finansów.

Świadczył usługi prawne m.in. na rzecz banków, firm ubezpieczeniowych, motoryzacyjnych, budowlanych, transportowych, farmaceutycznych, towarzystw funduszy inwestycyjnych i operatorów telekomunikacyjnych (MNO i MVNO).

Pracował w międzynarodowych korporacjach oraz polskich i hiszpańskich spółkach, m.in. Orange i Telekomunikacja Polska (Główny Specjalista ds. Obsługi Prawnej i Regulacyjnej), Intrum Justitia (Specjalista ds. Obsługi Prawnej), Bumar (Specjalista ds. Obsługi Władz Spółki), a także w warszawskich kancelariach prawnych.

Reprezentuje klientów w Polsce i Hiszpanii.

Wybrane publikacje: Ochrona uczestnika badania klinicznego, Stowarzyszenie na Rzecz Dobrej Praktyki Klinicznej w Polsce.

Dawid Matula

Partner, prawnik, specjalista w zakresie prawa korporacyjnego, umów i life sciences. 

Posiada bogate doświadczenie zawodowe w międzynarodowych spółkach i korporacjach z sektora prawnego, medycznego i branży farmaceutycznej (m.in. PHARMA, CRO, SMO).

Członek Stowarzyszenia na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce.

Absolwent prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i socjologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Zawodowo związany z branżą medyczną, w szczególności apteczną i farmaceutyczną (badania kliniczne).

W ostatnich latach jego działalność skoncentrowana była w szczególności na: negocjowaniu umów komercyjnych (B2B) oraz umów o przeprowadzenie wieloośrodkowych badań klinicznych (CTAs), doradztwie i działaniu w obszarze przetwarzania/ochrony danych osobowych (w tym danych wrażliwych), bieżącym doradztwie korporacyjnym (m.in. negocjowanie umów, wewnętrzny i zewnętrzny monitoring prawny, doradztwo).

Zespół

Zespół tworzą zaufani prawnicy i współpracownicy (radcy prawni, adwokaci, doradcy podatkowi, syndycy, doradcy restrukturyzacyjni, tłumacze), dlatego też w zależności od zapotrzebowania, wielkości, specyfiki i złożoności sprawy, obsługi lub projektu możemy zaoferować profesjonalną, kompleksową obsługę przy wsparciu kompetentnego zespołu ekspertów.


Zapraszamy do kontaktu →