Kancelaria

O nas

Jesteśmy niezależną kancelarią prawną, od ponad 10 lat wspieramy i doradzamy klientom oraz reprezentujemy i chronimy ich interesy oferując profesjonalne usługi i wsparcie prawne.

Lata doświadczeń oraz różnorodnej praktyki zawodowej na rzecz renomowanych instytucji i spółek, dają rękojmię rzetelności i najwyższych standardów zawodowych.

Naszym priorytetem jest skuteczność, rzetelność, wiarygodność i profesjonalizm, nie boimy się wysiłku i wyzwań.

Łączymy doskonałe przygotowanie merytoryczne z praktyką i doświadczeniem zdobytym na rynku polskim i zagranicznym.

Zajmujemy się kompleksową obsługą powierzonych nam spraw, które rozpatrujemy wielowymiarowo mając zawsze na celu interes naszych klientów.

Liczą się dla nas rezultaty, dlatego działamy sprawnie, szybko i skutecznie angażując się w prowadzone sprawy, a wszechstronną wiedzę, kompetencje, umiejętności i doświadczenie przekładamy na skuteczne strategie i korzystne rozwiązania.

Nasze wartości

Skuteczność i pragmatyzm

Jesteśmy praktykami, rozumiemy biznes i jego mechanizmy. Opieramy się na realistycznej ocenie rzeczywistości, doświadczeniu oraz znajomości reguł i podejmujemy jedynie takie działania, które gwarantują skuteczność i są korzystne dla naszych klientów.

Wiedza

Działanie opieramy na wiedzy, którą cały czas poszerzamy i doskonalimy. Na bieżąco śledzimy stanowiska doktryny, analizujemy wystąpienia, stanowiska, rekomendacje i decyzje organów administracji i regulatorów oraz orzecznictwo sądów. Bierzemy udział w sympozjach, konferencjach, webinarach oraz wydarzeniach prawnych i biznesowych. Aktualizujemy naszą bibliotekę, a także wykorzystujemy najnowsze programy informacji prawnej.

Doświadczenie i praktyka

Opieramy się na latach doświadczeń i różnorodnej, wszechstronnej praktyki zawodowej zdobytej w świadczeniu usług prawnych na rzecz renomowanych instytucji i spółek. Dodatkowo zdobyte doświadczenie międzynarodowe pozwala nam szerzej rozpatrywać problemy i proponować często nieoczywiste strategie i kierunki działań.

Dbałość o interes klienta

Naczelnym priorytetem w naszym działaniu jest zawsze dbałość o interes klienta, którego jesteśmy depozytariuszem. Reprezentujemy, zabezpieczamy i dbamy o interesy naszych klientów proponując najlepsze rozwiązania, strategie i drogi prawne.

Profesjonalizm

Jesteśmy profesjonalistami i liczy się dla nas jakość oraz ekspercki poziom świadczonych usług, a w naszej pracy stosujemy tylko sprawdzone, specjalistyczne rozwiązania.

Poufność

Zachowanie poufności to jeden z priorytetów naszego działania. Wszystkie przekazane informacje objęte są nieograniczoną w czasie, gwarantowaną ustawowo, chronioną prawnie i zabezpieczoną tajemnicą adwokacką i radcowską.

Zaufanie i współpraca

Cenimy zaufanie, którym obdarzają nas nasi klienci powierzając nam swoje sprawy i rozumiemy jego wartość. Jesteśmy przekonani, że skuteczne działanie i zaangażowanie wymaga wzajemnego zaufania i współpracy opartej na partnerstwie, które są fundamentem efektywnej i dobrej współpracy z klientem.

Lokalizacje

Kancelaria posiada biura i działa zarówno w Polsce, jak i w Hiszpanii, oferując kompleksowe usługi, obsługę i wsparcie prawne w zakresie prawa polskiego, hiszpańskiego oraz europejskiego.

W ramach naszej kancelarii w Warszawie i Wrocławiu obsługujemy sprawy i klientów w zakresie prawa polskiego oraz reprezentacji w Polsce. Świadczymy usługi zarówno dla klientów polskich, w tym polskich spółek i w ramach polskich projektów biznesowych, jak i dla klientów zagranicznych inwestujących i prowadzących biznes w Polsce.

W ramach naszej kancelarii w Barcelonie świadczymy usługi i obsługujemy sprawy klientów na terenie całej Hiszpanii w zakresie prawa hiszpańskiego, w tym obsługujemy projekty biznesowe i spółki w Hiszpanii (niezależnie od lokalizacji czy siedziby spółki) oraz reprezentujemy w relacjach z klientami hiszpańskojęzycznymi.

Założyciel

Adrian Matula, założyciel kancelarii, polski radca prawny i adwokat hiszpański, członek Rady Adwokackiej w Barcelonie i Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu.

Posiada wszechstronne doświadczenie w obsłudze prawnej instytucji finansowych i spółek, m.in. w zakresie obsługi prawnej organów spółek oraz doradztwie korporacyjnym i regulacyjnym.

Specjalizuje się w prawie cywilnym, gospodarczym i prawie spółek handlowych, ale praktykował również w innych specjalistycznych dziedzinach prawa (m.in. w zakresie prawa telekomunikacyjnego i finansowego).

Od wielu lat wspiera spółki kapitałowe w rozwoju biznesu świadcząc kompleksowe doradztwo prawne i regulacyjne.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego w Warszawie, Uniwersytetu Francisco de Vitoria w Madrycie oraz Studium Farmakoekonomiki, Marketingu i Prawa Farmaceutycznego w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Ukończył także liczne kursy dokształcające w Polsce i Hiszpanii, m.in. z zakresu negocjacji, windykacji oraz finansów.

Świadczył usługi prawne m.in. na rzecz banków, firm ubezpieczeniowych, motoryzacyjnych, budowlanych, transportowych, farmaceutycznych, towarzystw funduszy inwestycyjnych i operatorów telekomunikacyjnych.

Pracował w międzynarodowych korporacjach oraz polskich i hiszpańskich spółkach, m.in. Orange i Telekomunikacja Polska (Główny Specjalista ds. Obsługi Prawnej i Regulacyjnej), Intrum Justitia (Specjalista ds. Obsługi Prawnej), Bumar (Specjalista ds. Obsługi Władz Spółki), a także w warszawskich kancelariach prawnych.

Członek Stowarzyszenia na Rzecz Dobrej Praktyki Klinicznej w Polsce (GCPpl).

Autor licznych artykułów prawniczych i publikacji, w tym m.in. Ochrona uczestnika badania klinicznego.

Linkedin

Zespół i współpracownicy

Kancelaria współpracuje z prawnikami, adwokatami, radcami prawnymi, doradcami restrukturyzacyjnymi, doradcami podatkowymi i ekspertami różnych specjalności w Polsce i Hiszpanii o ugruntowanym dorobku i doświadczeniu.

Dzięki rozbudowanej sieci kontaktów i współpracowników możemy zaoferować kompleksowe usługi i wsparcie prawne.

Współpracujący z nami prawnicy mają doświadczenie korporacyjne i biznesowe oraz ekspercką, specjalistyczną wiedzę w wybranych obszarach prawa.

Ponadto współpracujemy z ekspertami innych dziedzin, którzy świadczą dla naszych klientów usługi komplementarne (biegli, księgowi i tłumacze).