Xiaomi przegrało z Apple batalię o rejestrację „MI PAD”

Apple nie dopuścił do zarejestrowania oznaczenia „MI PAD” jako unijnego znaku towarowego.

Chińska spółka Xiaomi złożyła wniosek do Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) o zarejestrowanie znaku słownego „MI PAD” jako unijnego znaku towarowego dla urządzeń elektronicznych i usług telekomunikacyjnych.

Wnioskowi Xiaomi sprzeciwił się Apple, powołując się na znaczny stopień podobieństwa do zarejestrowanego przez siebie znaku towarowego „iPAD”. Unijny urzędnicy sprzeciw uwzględnili i w konsekwencji odmówili rejestracji uznając, że oba znaki cechuje znaczny stopień podobieństwa, który może wprowadzać w błąd odbiorców i sprawiać wrażenie, że „MI PAD” jest jedną z wersji znaku „iPAD”.

Sąd Unii Europejskiej utrzymał zaskarżoną przez Xiaomi decyzję EUIPO i potwierdził wysokie podobieństwo pod względem wizualnym ze względu na to, że „MI PAD” w całości zawiera w sobie zwrot „iPAD”. Pod względem fonetycznym Sąd stwierdził średni stopień podobieństwa dla anglojęzycznej części kręgu odbiorców oraz wysoki poziom prawdopodobieństwa dla nieanglojęzycznej części kręgu odbiorców.

(dm)

Źródło: komunikat prasowy Sądu Unii Europejskiej nr 129/17.