Close

Prawnicy

Adrian Matula

Partner zarządzający, polski radca prawny i adwokat hiszpański, członek Rady Adwokackiej w Barcelonie i Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu. 

Posiada wszechstronne doświadczenie w obsłudze prawnej instytucji finansowych i spółek, m.in. w zakresie obsługi prawnej organów spółek oraz doradztwie korporacyjnym i regulacyjnym.

Specjalizuje się w prawie cywilnym, gospodarczym i prawie spółek handlowych, ale praktykował również w innych specjalistycznych dziedzinach prawa.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego w Warszawie, Uniwersytetu Francisco de Vitoria w Madrycie oraz Studium Farmakoekonomiki, Marketingu i Prawa Farmaceutycznego w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Ukończył także liczne kursy dokształcające w Polsce i Hiszpanii, m.in. z zakresu negocjacji, windykacji oraz finansów.

Świadczył usługi prawne m.in. na rzecz banków, firm ubezpieczeniowych, motoryzacyjnych, budowlanych, transportowych, farmaceutycznych, towarzystw funduszy inwestycyjnych i operatorów telekomunikacyjnych (MNO i MVNO).

Pracował w międzynarodowych korporacjach oraz polskich i hiszpańskich spółkach, m.in. Orange i Telekomunikacja Polska (Główny Specjalista ds. Obsługi Prawnej i Regulacyjnej), Intrum Justitia (Specjalista ds. Obsługi Prawnej), Bumar (Specjalista ds. Obsługi Władz Spółki), a także w warszawskich kancelariach prawnych.

Reprezentuje klientów w Polsce i Hiszpanii.

Wybrane publikacje: Ochrona uczestnika badania klinicznego, Stowarzyszenie na Rzecz Dobrej Praktyki Klinicznej w Polsce.

Dawid Matula

Partner, specjalista w zakresie prawa korporacyjnego, umów i life sciences. 

Posiada bogate doświadczenie zawodowe w międzynarodowych spółkach i korporacjach z sektora prawnego, medycznego i branży farmaceutycznej (m.in. PHARMA, CRO, SMO).

Członek Stowarzyszenia na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce.

Absolwent prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i socjologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Zawodowo związany z branżą medyczną, w szczególności apteczną i farmaceutyczną (badania kliniczne).

W ostatnich latach jego działalność skoncentrowana była w szczególności na: negocjowaniu umów komercyjnych (B2B) oraz umów o przeprowadzenie wieloośrodkowych badań klinicznych (CTAs), doradztwie i działaniu w obszarze przetwarzania/ochrony danych osobowych (w tym danych wrażliwych), bieżącym doradztwie korporacyjnym (m.in. negocjowanie umów, wewnętrzny i zewnętrzny monitoring prawny, doradztwo).

Cristina Aguilar López

Adwokat hiszpański, członek Rady Adwokackiej w Barcelonie. 

Specjalista w zakresie prawa cywilnego, handlowego, prawa pracy i prawa emigracyjnego.

Absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Pompeu Fabra w Barcelonie. Absolwentka studiów podyplomowych w zakresie prawa pracy na Uniwersytecie Pompeu Fabra w Barcelonie.

Ukończyła liczne kursy dokształcające, m.in. w zakresie negocjacji, prawa racy, prawa finansowego, procesowego i emigracyjnego.

Tomasz Dec

Radca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Olsztynie. Syndyk, doradca restrukturyzacyjny z licencją Ministra Sprawiedliwości.

Specjalista w doradztwie gospodarczym i prawie upadłościowym.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w pracy w korporacjach jako prawnik wewnętrzny in-house lawyer oraz kancelariach prawnych.

Świadczył doradztwo prawne zarówno dla dużych międzynarodowych firm (m.in. z branży FMCG i telekomunikacyjnej), jak i dla polskich przedsiębiorców (m.in. z branży produkcyjnej, spożywczej i doradztwa personalnego), a także dla osób fizycznych.

Agnieszka Waśniewska

Radca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UKSW w Warszawie oraz prawa nowych technologii na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Specjalista w dziedzinie prawa cywilnego i gospodarczego. Posiada wieloletnie doświadczeniem zawodowe w zakresie windykacji i egzekucji wierzytelności.

Świadczyła doradztwo prawne na rzecz międzynarodowych i polskich spółek, w tym m.in. największych polskich banków, firm ubezpieczeniowych, motoryzacyjnych i telekomunikacyjnych.